Czy projektowanie ogrodów zimowych to dobry biznes?

Ogrody zimowe to nie wymysł współczesności, gdyż znane są już od wieku XVI. Po latach zapomnienia do łask wróciły na dobre dopiero kilkanaście lat temu. Dzisiaj ich popularność rośnie. Nie każdego wprawdzie jeszcze stać na budowę własnej oranżerii, ale zapotrzebowanie na rynku na takie usług cały czas się zwiększa. Dlatego też projektowanie ogrodów zimowych może być całkiem dobrym pomysłem na biznes.

Ogrody zimoweAby otworzyć biznes tego typu wcale nie trzeba mieć dużych nakładów finansowych. Trzeba jednak posiadać warsztat, w którym wykonywane będą projekty oraz elementy konstrukcyjne. Najważniejszą kwestią są oczywiście pracownicy, którzy powinni być fachowcami w dziedzinie projektowania i budownictwa. Duże znaczenie ma także posiadane doświadczenie. Kluczem do zdobycia klientów jest w tym przypadku skuteczna reklama, która powinna dotrzeć do jak największej liczby odbiorców. Na początku trzeba założyć własną stronę internetową z ofertą firmy oraz zainwestować w różne formy promocji. Przykładowe realizacjie można podejrzeć na stronie Wintergarten 

W ofercie projektanta powinny znaleźć się zarówno ogrody ciepłe (ogrzewane, z których korzystać można przez cały rok), jak i zimne (nieogrzewane, z których korzystać można tylko w ciepłe dni). Wszystko to po to, aby klienci mieli do wyboru różne opcje. Kluczem do sukcesu w przypadku ogrodów zimowych jest bowiem odpowiednio przygotowany projekt. Niekiedy oranżerię buduje się jako część nowego domu (wówczas uwzględniany jest już na etapie projektowania budynku) bądź dostawia się ją do budynku już istniejącego. Wtedy wykonuje się stosowny projekt, a starostwo wydaje zgodę na budowę (o ile powierzchnia konstrukcji przekracza 25 mkw.)

Wskazane jest też, aby projektanci ogrodów współpracowali z ich wykonawcami oraz producentami np. profili aluminiowych wykonywanych do budowy szkieletu konstrukcji. Im szersza jest oferta, tym większe zainteresowanie ze strony klientów, którzy najchętniej poszukują rozwiązań kompleksowych.

Na początku zawsze trzeba jasno określić założenia wstępne odnośnie do wyglądu końcowego ogrodu oraz jego wielkości. Duże znaczenie ma wykorzystana roślinność. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie gotowego katalogu z przykładowymi projektami ogrodów zimowych. Wówczas klient może zdecydować się na jedną z propozycji lub wybrać projekt całkowicie indywidualny i dopasowany specjalnie do jego potrzeb.

Założenie firmy projektującej ogrody zimowe to doskonały pomysł na biznes. Klienci coraz częściej decydują się bowiem na ich budowę. Zadowoleni często polecają daną firmę swoim znajomym czy rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.